Erkan DAĞLI

Erkan DAĞLI | Koro Şefi

Erkan Dağlı

GÜGEF Müzik Öğretmenliği Lisans programından 1990 yılında mezun olmuştur.Üniversite yıllarında Prof.Suna Çevik'in Şan-Koro ve Koro yönetimi öğrencisi olmuş ve eğitimi süresince kendisi ile çalışmıştır.Çeşitli yapılarda çoksesli korolarda öğrenciliği sırasında ve mezun olduktan sonra koristlik ve solistlik yapmıştır.

Şeflik çalışmalarını Prof.Suna Çevik yanında, Prof.Mustafa Apaydın ve Mete Gökçe ile şeflik ve  koro atölye çalışmalarına katılarak deneyim kazanmıştır.

Halen KKTC de Gazi Mağusa Türk  Maarif Koleji'nde Müzik Öğretmeni ,Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi GSEB Müzik Öğretmenliği Programında öğretim görevlisi olup,koro ve koro yönetimi dersleri vermektedir.

Ülkesinde çok sayıda etkinlikte imzası olan Dağlı, KKTC Korolar Şenliği, Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde çalıştaylar, koro günleri, koro atölyeleri ve koro festivalleri  proje sanat yönetmenliği görevlerini yapmaktadır.

KKTC’ de birçok dernek kuruluşunda ve festival organizasyonlarında  yer alan Dağlı ,şu anda Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği dernek başkanı olup, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile  de ortak koro projeleri yürütmektedir.

Koro müziği alanında çalışmalarını şu anda Otello Çoksesli Korosu, DAÜ Müzik Bölümü Korosu ve DAÜ SEM Ada Işığı Çocuk Korosu ile sürdürmekte olup, bu koroların şefliğini ve eğitmenliğini yürütmektedir.

DAÜ ve Genç Tv ortaklığı ile çekimleri gerçekleştirilen  "Erkan Dağlı ile Ada Işığı" isimli bir kültür sanat programını da gerçekleştirmekte olan Dağlı, çok sayıda radyo ve televizyon programlarına katılarak ülkemiz kültür ve sanat yaşamına katkılar yapmaktadır.

Son yıllarda Türkiye Korolar Şenliği ,Afyon Çocuk Korolar Şenliği Değerlendirme Kurulu'nda da yer alarak, bu alanda deneyimler kazanmaktadır.

 

Erkan DAĞLI (Choir Conductor)

Mr.Dağlı graduated from the Department of Music Education of Ankara Gazi University, Faculty of Education in 1990. During his university years, he has been Prof.Suna Çevik’s singing-choir and choir conductor student and continued to study with her throughout his education. He has been a choir member and a solo singer in various polyphonic choirs during his education and also after his graduation.

Apart from the training he received as a conductor from Prof.Suna Çevik, he gained further experience by working together with Prof.Mustafa Apaydın and Mete Gökçe as well as by taking place in a number of choir workshops.

Currently he is working as a music teacher at Famagusta Turkish Maarif College and teaching choir courses as an instructor at Eastern Mediterranean University, Faculty of Education, Department of Fine Arts, Music Education programme in North Cyprus.

Mr.Dağlı has taken place and organized numerous activities in his country and is at the moment the project art director of Turkish Republic of Northern Cyprus Choirs Festival and choir workshops, choir days and choir festivals at Eastern Mediterranean University.

Mr.Dağlı has been involved in the foundation of many associations and the organization of various festivals in North Cyprus. He is currently the president of Cyprus Polyphonic Choirs Association and is running joint choir projects with Eastern Mediterranean University.